Bolest páteře

Potíže s páteří, akutní bolesti zad

Bolesti zad

Bolesti zad jsou jednou z nejčastějších civilizačních nemocí, která alespoň jednou za život potrápí až 80 % populace. Je třeba si uvědomit, že ve většině případů potíže se zády nejsou způsobeny onemocněním páteře. O to více si dáváme záležet na spolehlivém zjištění pravé příčiny potíží.

Naši specialisté Vám díky bohatým zkušenostem rychle a účinně pomohou k návratu k plnohodnotnému životu bez zdravotních komplikací i k maximálním sportovním výkonům.

Při první návštěvě vám bude provedeno ultrazvukové vyšetření ke zhodnocení míry poranění a na jeho základě vám sestavíme léčebný plán na míru.

Jaké jsou nejčastější příčiny bolesti zad?

V dnešní hektické době mnoho z nás omezuje fyzickou aktivitu, nebo naopak pohybové ústrojí neúměrně přetěžuje. Onemocnění pak často vzniká v kombinaci s vadným držení těla či chybnými pohybovými a dechovými návyky. To vše může předcházet degenerativním změnám na páteři. Na vině však mohou být i různé vrozené vady.

Příznaky

Akutní bolesti zad odezní maximálně do 3-6 týdnů a většinou jsou způsobeny přetažením svalů, které vedou k významnému omezení pohybu.

O chronickém onemocnění hovoříme, pokud problémy přetrvávají i několik měsíců. Nejsou tak intenzivní, na druhou stranu se objevují častěji a dokáží znepříjemnit každodenní život. Obvykle se projevují snížením hybnosti páteře a mohou vést k úporným bolestem hlavy.

Jak léčíme bolesti zad?

Za bolestmi zad se může skrývat celá škála různorodých příčin. Nespoléháme se na zběžné vyšetření a pouhou léčbu projevů utišujícími prostředky a léky.

Úspěšná léčba naopak spočívá ve správné diagnostice a zcela osobním přístupu k jednotlivým pacientům. Prvním krokem ke zdárnému vyléčení je zbavení pacienta akutních bolestí pomocí rehabilitačních technik v závislosti na původu bolesti..

U dlouhodobých potíží přistupujeme k napravení chybného držení pohybového aparátu a nácviku běžných denních či sportovních činností. Léčíme tak skutečnou příčinu Vašich problémů a nemocí.

První vyšetření - co můžete očekávat?

  • Vstupní prohlídku lékařem
  • Hloubkové vyšetření a stanovení diagnózy
  • Sestavení individuálního léčebného plánu

Co Vám může nabídnout naše profesionální pracoviště

  • Úspěšnou léčbu bolestí zad díky bohatým zkušenostem našich odborníků z řad lékařů a fyzioterapeutů
  • Komplexní fyzioterapeutické techniky
  • Použití nejmodernějších metod a prostředků fyzikální terapie
  • Krátké čekací lhůty