Tenisový loket

Tenisový a golfový loket (epikondylitida)

Dlouhodobě vás bolí loket a nemůžete se potíží zbavit? Opichy kortikoidy vám pomohly jen na chvilku? Chcete se opět vrátit k oblíbenému sportu?

Léčbu kortikoidy neprovádíme pro jejich výrazné nežádoucí účinky, využíváme ale nejmodernějších přístupů s mnohem lepšími výsledky. Po přesné diagnostice ultrazvukem provedenou zkušenými lékaři je sestaven komplexní plán léčby, který může zahrnovat aplikaci krevní plasmy a kolagenu, léčbu rázovou vlnou radiální a fokusovanou či využití nejmodernějších přístrojů Tecar či Sirio. Nedílnou součástí léčby je také fyzioterapie a změna pohybových stereotypů.

Náš způsob léčby se opírá o nejmodernější vědecké poznatky a celostní přístup. Poskytneme vám stálý dohled a podporu až do úplného zhojení onemocnění s možností návratu do běžných denních aktivit.

Při první návštěvě vám bude provedeno ultrazvukové vyšetření za účelem přesné diagnostiky a na jeho základě vám sestavíme léčebný plán na míru.

Chcete:

  • Přesnou diagnostiku?
  • Brzy se vrátit ke sportu či do práce?
  • Neřešit problém klidem?
  • Neřešit problém kortikoidy?
Kontaktujte nás zde

VÍCE O TENISOVÉM/GOLFOVÉM LOKTI

Zdá se Vám, že s Vaším loktem není něco v pořádku? Bolestivé příznaky v oblasti vnějšího nebo vnitřního loketního kloubu nazývané tenisový loket (resp. golfový loket) znepříjemňují život nejen řadě vrcholových sportovců. Svěřte se do rukou profesionálů. Naši lékaři Vám sestaví komplexní terapii na základě přesného vyšetření pomocí nejmodernějších metod a technologií.

Včasná fyzioterapie urychlí regeneraci a uleví od bolesti. Stejně tak Vás ochrání před vznikem

Jaké jsou příčiny potíží?

K zánětlivým bolestivým onemocnění vnitřního nebo vnějšího loketního kloubu dochází intenzivním krátkodobým nebo naopak opakovaným dlouhodobým přetížením šlach. Na vině je nejčastěji nevhodná pracovní poloha, špatná ergonomie při práci na PC, chybná sportovní technika, nevhodné vybavení nebo onemocnění, jakým je např. cukrovka. Častou a hodně krát opomíjenou příčinou bývá i skryté ložisko infekce v těle, například v zubu, mandlích, vaječníku nebo ve střevě, dále skrytá mykotická infekce a zvýšená hladina kyseliny močové. I to dokážeme odhalit díky komunikaci s pacientem a celkově komplexnímu přístupu.

Jak se projevuje tenisový loket?

Typickým projevem tenisového lokte je bolest na vnější straně, která vystřeluje do předloktí, prstů, ale i do paže a ramene. Často je doprovázena otokem, zarudnutím a zvýšenou teplotou v oblasti loketního kloubu. Nepříjemné projevy onemocnění se ozývají při zvedání zátěže nebo stisku ruky. Pociťujete-li zánětlivé projevy, neprodleně nás kontaktujte. Díky včasné a spolehlivé diagnóze můžeme nastavit správný proces léčby.

Jak se projevuje golfový loket?

Ostrá, dloubavá, vystřelující bolest doprovázející golfový (někdy také oštěpařský loket) se objevuje na vnitřní straně loketního kloubu při pokrčení prstů nebo sklopení zápěstí. Potíže tak mohou nastat i během činností každodenního života, jakými jsou odemykání dveří, šroubování nebo otáčení volantem. Sebemenší příznaky onemocnění není dobré podceňovat. Doporučujeme proto, abyste se co nejdříve objednali na vyšetření k našim specialistům. Vhodná terapie Vám brzy umožní vrátit se k maximálním výkonům.

První vyšetření - co můžete očekávat?

 • Vstupní prohlídku lékařem
 • Ultrazvukové vyšetření a stanovení diagnózy
 • Sestavení individuálního léčebného plánu
 • Velmi dobrý léčebný efekt do 2-3 týdnů