Výhřez ploténky

Bolesti zad a výhřez ploténky

Akutně jste si zablokovali záda? Máte chronické bolesti zad? Střílí vám bolest do nohy?

Ať již máte akutní nebo chronické obtíže náš tým vám může rychle pomoc od bolesti. Lékař podrobným vyšetřením určí diagnózu a doporučí vhodný postup k řešení vašich obtíží. V případě nutnosti může doporučit i další vyšetření k upřesnění diagnózy (MRI, EMG, RTG, CT)

Při velmi akutních obtížích můžeme ulevit od bolesti infuzní terapií či akupunkturou. Výrazným prvkem v léčbě bolestí zad či vyhřezlé plotýnky je pravidelná fyzioterapie za účelem odstranění bolesti a příčin vzniku bolesti (nejčastěji chybné pohybové návyky aj.). Nedílnou součástí je i využití moderních přístrojů (Tecar či Sirio), které výrazně ulevují od obtíží a v kombinaci s fyzioterapií mají vynikající efekt v léčbě bolestí zad.

Specifikem ve fyzioterapii bolesti zad či výhřezu plotýnky je využití metody McKenzie, která je přímo určená na potíže se zády. Naši terapeuté ale pracují se širokou škálou dalších metod a přístupů (Dynamická Neuromuskulární Stabilizace - DNS, prvky Fasciální manipulace, Akrální koaktivační terapie - ACT, Spirální dynamika aj.), které mají výborný efekt v terapii bolestí zad.

Chcete:

 • Rychle se zbavit bolesti?
 • Využít moderní přístroje?
 • Neřešit problém klidem?
 • Zbavit se obtíží jednou pro vždy?
Kontaktujte nás zde

VÍCE O VYHŘEZLÉ PLOTÉNCE

Co je vyhřezlá ploténka?

Výhřez meziobratlové ploténky je časté civilizační onemocnění páteře. Nejčastěji se projevuje bolestí zad, bolestí v bederní a krční části páteře a může velice znepříjemnit běžný život i výkony sportovců. Za těmito potížemi se často skrývají vážnější zdravotní problémy, které není radno podceňovat.

Vyhledejte proto pomoc našich specialistů, kteří pomohou nejen ulevit od bolesti, ale díky komplexnímu přístupu a nejmodernější technice se zaměří na nalezení skutečných příčin bolesti a jejich následného odstranění.

Příčiny vyhřezlé ploténky

Meziobratlové ploténky slouží jako nárazník mezi dvěma obratli. Někdy ale dochází k jejich výhřezu, většinou při zvednutí nadměrného břemene či při rychlém pohybu, nebo naopak pozvolna při jednostranném dlouhodobém zatěžování. Jádro ploténky pak mechanicky přitlačuje míšní nervy k tělu obratle.

Vyhřezlá ploténka a její příznaky

Onemocnění se projevuje tupou až pálivou bolestí v oblasti bederní či krční páteře. Potíže přicházejí pozvolně při sezení nebo zvedání těžkých předmětů a časem se stupňují. Mohou být také doprovázeny brněním horních nebo dolních končetin a pocitem svalové slabosti, při které není pacient schopen udržet v ruce předmět, nebo mu nohy podklesávají při chůzi.

U akutní fáze bolest přechází v mravenčení končetin až k výpadku svalové funkce.

Léčba vyhřezlé ploténky

Naším cílem je co nejrychleji stanovit přesnou diagnózu, kterou do druhého dne určí náš specialista na základě vyšetření počítačovou tomografií. .

Tým odborníků pak sestaví komplexní léčebný program, který uleví od bolesti, ale především pomůže navrátit Vašim zádům 100% zdraví bez nutnosti operace.

Chirurgický zákrok pokládáme vždy za poslední možnost a doporučujeme jej pouze při neúspěchu předchozí léčby.

Základem naší individuální terapie je metoda léčby dle dr. McKenzie v kombinaci s posilováním hlubokých svalů a metoda Pilates. Neméně důležitou součástí programu je i nácvik správného držení těla, poradíme Vám s ergonomií pracovního prostředí a samozřejmě upozorníme na správné pohyby v každodenním životě.

Víme, že každého z nás potkávají zcela odlišné potíže, léčebný program proto zcela přizpůsobujeme Vašim individuálním potřebám.

U nás se nemusíte bát rychlých a povrchních vyšetření. Jsme tu od toho, abychom Vám vrátili zdraví a pomohli Vám s co nejrychlejším návratem do běžného života.

První vyšetření - co můžete očekávat?

 • Vstupní prohlídku lékařem
 • Stanovení diagnózy
 • Sestavení individuálního léčebného plánu
 • Úlevu od bolesti zad už po prvních dnech léčby

Výhody našeho pracoviště:

 • kvalifikovaný a zkušený personál
 • volné termíny prakticky do druhého dne
 • možnost obstarání MRI do 2 až 3 dnů
 • infuze k dispozici přímo na našem pracovišti (H směs: protizánětlivý, protibolestivý a protiotokový efekt, vhodných 3 až 5 aplikací v akutní fázi)
 • nabízíme možný sled procedur od neurologického vyšetření, infuzí, fyzioterapie, lymfodrenáží k podpůrné farmakoterapii, která je dle našich zkušeností vysoce efektivní
 • přátelské prostředí, milý, ochotný personál