Zánět Achillovy šlachy

Bolí vás Achillova šlacha během sportu? Máte ranní ztuhlost? Nemůžete sportovat? Vnímáte obtíže i při chůzi? Máte dlouhodobý problém s Achillovou šlachou?

Neprovádíme léčbu klidem, ani neaplikujeme kortikoidy pro jejich nežádoucí účinky. Náš způsob léčby se opírá o nejmodernější vědecké poznatky a celostní přístup. Poskytneme vám stálý dohled a podporu až do úplného zhojení onemocnění s možností návratu do běžných denních aktivit.

Nabízíme vám rychlou diagnostiku ultrazvukem provedenou zkušenými lékaři. Na základě vyšetření se budeme věnovat nejen léčbě Achillovy šlachy, ale také odstraněním příčiny. V rámci léčby využíváme aplikaci krevní plasmy a kolagenu, také nejmodernějších přístrojů Tecar, Sirio či rázové vlny. Nedílnou součástí léčby je také fyzioterapie, která podrobným vyšetřením či i s využitím posturografického vyšetření, odhalí příčiny vzniku obtíží. Sestavený individuální cvičební plán potom nejen přímo cílí na terapii Achillovy šlachy, ale i na odstranění příčiny vzniku obtíží.

Při první návštěvě vám bude provedeno ultrazvukové vyšetření a na jeho základě vám sestavíme léčebný plán na míru.

Chcete:

  • Přesnou diagnostiku?
  • Brzo se vrátit ke sportu?
  • Neřešit problém klidem?
  • Neřešit problém kortikoidy
Kontaktujte nás zde

VÍCE O PROBLEMATICE ACHILLOVY ŠLACHY

Achillova šlacha je největší šlachou v těle, která se dokáže vyrovnat s extrémně velkým zatížením. Přesto je náchylná k bolestivému zánětu, jehož prostřednictvím může velmi rychle dojít k závěžnějšímu natržení nebo dokonce prasknutí šlachy. Nepodceňujte první příznaky a objednejte se na vyšetření k našim specialistům. Díky nejmodernějším metodám a technologiím dosahuje tým našich lékařů a fyzioterapeutů výrazného zlepšení po třech týdnech až v 95 % případů.án.

Co způsobuje zánět Achillovky

K zánětu Achillovy šlachy dochází obvykle dlouhodobým jednostranným přetěžováním lýtkového svalu.

Stává se tak v důsledku přetěžování cvičením, při kterém často dochází k nárazům chodidla do pevné podložky. Proto nejčastěji postihuje aktivní i rekreační sportovce, kteří se věnují běhání, basketbalu nebo fotbalu. Řadě faktorů způsobující onemocnění se můžeme snadno vyvarovat. Je však nutné vzít v potaz, že lidské tělo prochází během svého života změnami, a proto je nutné sportovní a fyzickou námahu přizpůsobit věku a aktuálnímu zdravotnímu stavu. Kromě přecenění vlastních sil, běhání po tvrdém a nerovném povrchu či prudkých a rychlých změn pohybu se také setkáváme s používáním zcela nevhodné či obnošené obuvi nebo vynechávání rozcvičení před zahájením sportovních aktivit a protažení svalů po sportovní aktivitě.

Jak se zánět projevuje

Při dlouhodobém přetěžování se ve šlachových vláknách tvoří mikroskopické praskliny. Tímto způsobem dochází k zánětu, který se může vytvořit dlouho předtím, než začneme pociťovat bolest.

Onemocnění se zpočátku projevuje pocitem ztuhlosti či zduřením šlachy. V další fázi se objevuje palčivá bolest během zátěže a v horším případě přetrvává při každodenních aktivitách a dokonce i v klidu. Nezřídka mohou pacienti pociťovat bolest Achillovy šlachy, která má však původ v okolních tkáních, např. lýtkovém svalu. O to důležitější je přesná diagnostika pomocí nejmodernějších technologií.

Jak Vás vyléčíme?

Neomezujeme se pouze na předepsání klidového režimu, užívání léků a aplikaci kortikoidů s vážnými nežádoucími účinky. Jdeme na to jinak. Přesná diagnostika postiženého místa ultrazvukem umožní zjistit našim specialistům přesnou příčinu a rozsah potíží. Okamžité zahájení rehabilitace a aplikace krevní plazmy,kolagenu a preparátů obsahujících kyselinu hyaluronovou jsou osvědčenými metodami, které se opírají o nejnovější vědecké poznatky. Součástí léčby je pochopitelně dodržování klidu a fyzioterapie, jejímž cílem je mimo jiné změna ergonomie zátěže šlach, přizpůsobená právě Vašim potřebám.

První vyšetření - co můžete očekávat?

  • Vstupní vyšetření lékařem
  • Ultrazvukovou diagnostiku a stanovení diagnózy
  • Sestavení individuálního léčebného plánu