Léčba krevní plazmou

Co je ACP metoda?

Jedná se o revoluční léčbu onemocnění pohybového aparátu, při které se využívá protizánětlivý a růstový potenciál Vaší vlastní krve. Upravenou krevní plazmu aplikujeme přímo do místa obtíží, kde nastartuje hojivé a regenerační procesy. Tato metoda pozitivně ovlivňuje hloubkové léčivé procesy u kloubních chrupavek, šlach, svalů a vazů.

Aplikací krevní plazmy dochází ke zlepšení hybnosti, snížení bolesti a redukci otoků i náplně kloubu. ACP metoda výrazně zkracuje dobu nutnou k zotavení po operacích, úrazech a urychluje rehabilitaci. Naším společným cílem je Vám co nejrychleji pomoci k úplnému zotavení.

Výhody léčby krevní plazmou

Léčba krevní plazmou je zcela přirozená, šetrná a tělu vlastní. Váš Organismus je tak motivován k nastartování samouzdravujících procesů. Nemusíte tak přijímat do těla cizorodé, chemické či umělé látky, jejichž aplikace jde vždy ruku v ruce s možnými nežádoucími účinky, alergiemi a dalšími komplikacemi.

Nejvýznamnější přidanou hodnotou je pak zkrácení doby léčby u akutních i chronických potíží až o 50 %. Tímto Vám pomáháme k co nejrychlejšímu a optimální návratu k plné zátěži. Léčbu můžete přerušit, aniž by byl její účinek znehodnocen.

Příklady využití

Náš ošetřující lékař zohlední možnost využití aplikace krevní plasmy v komplexní léčebné terapii, kterou Vám sestaví na míru. Nejčastěji se ACP metoda využívá při následujících obtížích:

  • úrazy, poškození či natažení svalů a a kloubních vazů
  • akutní a chronické záněty šlach a vazů
  • bolesti u tenisového a golfového lokte, patní ostruhy, třísel
  • obtíže při artróze kolene / kyčle
  • nedostatečná regenerace chrupavek ve velkých kloubech
  • nastartování regenerace po operačních výkonech ad.

Jak léčba krevní plazmou probíhá?

Ošetřující lékař Vás nejprve vyslechne, určí diagnózu ultrazvukovým a RTG vyšetřením a poté probere vhodnost této metody právě ve Vašem případě.

Samotná aplikace krevní plazmy není časově náročná a trvá zhruba 20 minut. Nejprve Vám odebereme krev. Ta se vloží do speciální centrifugy, která během 5 minut oddělí plazmu obohacenou o krevní destičky. Odebereme pouze samotnou plazmu za pomoci sterilní stříkačky za dodržení aseptických podmínek a aplikujeme do místa problému. Proces se provádí jednou týdně 1 až 4 x, dle typu a rozsahu poškození.