Aplikace kolagenu

Naším hlavním cílem je úplné uzdravení pacientů. Volíme proto nejmodernější léčebné postupy založené na posledních vědeckých poznatcích. V léčbě bolestí pohybového aparátu máme výborné zkušenosti s podáváním látek přirozeně se vyskytujících v lidském těle. Mezi ně patří i kolagen, tkáňový strukturální protein, který je běžnou součástí kostí, šlach, chrupavek, kloubních pouzder, svalů, vaziva, pokožky a mezibuněčné hmoty. Zajišťuje pevnost, tvárnost, flexibilitu a odolnost vůči zátěži.


Výhody léčby kolagenem

Přibývající věk, sedavý způsob života, intenzivní fyzická zátěž, nepřiměřené sportovní aktivity, vadné držení těla, nevyvážená strava nebo hormonální nerovnováha. To vše může být příčinou poškození pojivové tkáně kolagenu, které má za následek poruchy funkce a bolesti pohybového aparátu. Aplikace kolagenu účinně snižuje bolest a zároveň pomáhá obnovit množství kolagenu v měkkých tkáních a v kloubech. Narozdíl od běžné léčby medikamenty je kolagen bezpečný a působí dlouhodobě přímo v místě aplikace. Terapie probíhá bez nežádoucích účinků a lékových interakcí.

Kdy je léčba nejvhodnější

Ošetřující lékař zohlední možnost využití aplikace kolagenu v komplexním léčebném plánu, který Vám sestaví na míru. V jeho rámci pak zvolí vhodnou kombinaci s magnetoterapií, fyzioterapií a dalšími metodami. Nejčastěji se léčba využívá při následujících potížích:

  • akutní a chronické záněty šlach a vazů, zejména Achillovy šlachy
  • akutní a chronické poúrazové stavy – zejména podvrtnutí kolen, hlezen s poraněním vazů
  • bolesti tenisového a golfového lokte
  • artróza kolen, kyčlí, ramen, drobných ručních a nožních kloubů
  • bolesti hlavy, krční páteře, hrudní i bederní páteře
  • nedostatečná regenerace chrupavek ve velkých kloubech

Léčba kolagenovými injekcemi výrazně snižuje otok měkkých tkání po úrazech nebo při zánětu. Možná je i léčba svalových vláken natržených vazů. Pomáhá také urychlit hojení zlomenin.

Jak léčba kolegenem probíhá?

Ošetřující lékař Vás nejprve důkladně vyšetří pomocí ultrazvuku a rentgenu a určí diagnozu. Poté zhodnotí, zda je ve Vašem případě terapie vhodná. Aplikace je rychlá a zcela šetrná. Pacient se ihned může vrátit ke každodenním činnostem. Po dobu následujících 24 hodin by se však měl vyvarovat nadměrné zátěži.