Fokusovaná rázová vlna

Tento druh terapie je založen na působení rázových akustických vln vytvořených na elektromagnetickém principu. Na rozdíl od radiální rázové vlny je tato vlna sbíhavá. To znamená, že všechnu vyzařovanou energii soustředí do malé oblasti a působí tak na jednom místě ve větší hloubce.

Metoda šetrně léčí a dokáže ulevit od celé škály potíží způsobených nadměrnou zátěží, následkem úrazu nebo operací. Velmi účinně pomáhá sportovcům postavit se zpátky na nohy.

Rychlá úleva od bolesti a efektivní zotavení našich pacientů je pro nás prioritou. Proto při léčbě používáme moderní metody za pomoci nejkvalitnější techniky světových výrobců.


Jak metoda účinkuje?

Speciální hlavice umožňují fokusované rázové vlně precizně zacílit zdroj bolesti. Přesným nastavením intenzity přístroj nasměruje energii na problematickou oblast a tím velmi efektivně léčí. Zatímco radiální rázová vlna působí na tkáně, které jsou uloženy při povrchu, fokusovaná vlna ošetřuje hlouběji uložené tkáně, a to až do hloubky přibližně 6,5 cm.

Energetická vlna vyvolává reakce v měkkých tkáních a stimuluje hojivé a regenerační procesy, které vedou k tvorbě nových cév. Přispívá také ke zvýšení tvorby kostní, svalové a vazivové tkáně a urychluje hojení zlomenin.

Neléčíme jen místo bolesti, pátráme po pravé příčině potíží. Pro maximální účinek naši specialisté nejdříve důkladně pacienta vyšetří a stanoví přesnou diagnózu. Na jejím základě sestaví komplexní léčebný plán, ve kterém fokusovanou rázovou vlnu doplní vhodnými procedurami. V tomto případě nejlepších výsledků dosahujeme v kombinaci s lymfatickou masáží, oscilační terapií nebo akupunkturou, jejichž účinky se výborně doplňují a násobí.

Při jakých komplikacích terapie pomáhá?

  • zánětlivé stavy měkkých tkání (zánět Achillovy šlachy, tenisový a golfový loket, patní ostruha a další bolesti úponů šlach)
  • poranění svalů, šlach a vazů
  • bolesti ramene, včetně syndromu zmrzlého ramene
  • chronické bolesti páteře
  • potíže po nadměrné zátěži kolene
  • bolesti v oblasti holeně, včetně tibiálního syndromu
  • aktivní bolestivé jizvy

Jak léčba probíhá?

Během procedury se o vás postarají naši zkušení fyzioterapeuti. Nejdříve na kůži nanesou speciální ultrazvukový gel, pak aplikačním nástavcem vyhledají bolestivá místa a následně je ošetří.

Účinek energie rázové vlny cítí pacienti přes pokožku jako chvění zvukových vln, které přinášejí okamžitou úlevu už během prvního použití. Ke snížení bolesti a otoku dochází po absolvování série aplikací doplněné dalšími léčebnými metodami.

Terapie fokusovanou rázovou vlnou není hrazená zdravotními pojišťovnami. Součástí aplikace je také ošetření radiální rázovou vlnou.

Cena aplikace je 1390 Kč