Oscilace

Co je to léčba pomocí OSCILACE?

Naše pacienty léčíme nejmodernější přístrojovou technikou. Jednou z nejúčinnějších metod fyzikální terapie poslední doby je léčba na principu oscilace. Jedinečný přístroj od Physiomedu vytváří pomocí elektrostatické přitažlivosti a tření biologicky efektivní oscilaci (kmitání) ve tkáních.

Léčba oscilací má hluboce působící efekt, utlumuje bolest a výrazně urychluje dobu rekonvalescence. Tato terapie Vám spolu s dalšími procedurami pomůže urychlit návrat do běžného života nebo ke sportu. Barna Medical má jako jedno z mála pracovišť v České republice tento přístroj k dispozici.

Jaké jsou výhody léčby metodou OSCILACE?

Léčba pomocí oscilace je rychlá, efektivní, bezbolestná a můžeme ji zahájit ihned první den po úrazu.

Léčbu metodou oscilace doporučujeme i pacientům s chronickými onemocněními, u kterých často dochází k nežádoucímu tuhnutí tkání. Oscilace napomáhá uvolnění a zlepšuje cévní zásobení v postiženém místě. Díky tomu vyléčí i poškozené nervové funkce.

Příklady využití OSCILACE v praxi

Ošetřující lékař rozhodne o zařazení oscilační terapie dle potřeby do Vašeho komplexního léčebného plánu.

  • poranění svalů, šlach a vazů,
  • poúrazové a pooperační stavy (výron v kotníku, zlomeniny, artroskopie),
  • artrózu, patní ostruhu,
  • krevní podlitiny, otoky,
  • akutní zánětlivé procesy pohybového aparátu,
  • tenisový a golfový loket.

Jak léčba probíhá?

Ošetřující lékař po důsledné diagnóze poraněného místa nejdříve pečlivě zváží využití ultrazvukového přístroje a vhodně ho zkombinuje např. s lymfatickou drenáží, fyzioterapií, rázovou vlnou, oscilací, plasonem, detoxifikací, enzymoterapií a dalšími výživovými doplňky k urychlení regenerace.

Terapie nezabere příliš mnoho času, obvykle trvá okolo 20 minut. Pro maximální účinnost lékař vyzkouší několik aplikátorů, které na postižené místo působí zcela rozdílnou intenzitou. Rehabilitace pomocí ultrazvuku je bezbolestná a pacienti ji velmi dobře snáší. Po aplikaci ucítíte postupně sílící příjemné teplo přinášející blahodárnou úlevu.