Lymfatické masáže

Lymfatický systém hraje neocenitelnou roli při tvorbě protilátek, při zneškodňování bakterií, virů a škodlivých látek. Špatná životospráva, stres nebo zvýšená fyzická zátěž dává našim tělům zabrat. Bolestivé otoky a zduření lymfatických uzlin doprovázené únavou a vyčerpaností bychom rozhodně neměli nechat bez povšimnutí. Tým specialistů Barna Medical ví, jak pomoci. Svěřte se do péče profesionálů.


Co je lymfatická masáž

Jde o jemnou masáž, během níž zkušený terapeut vyvíjí speciálními hmaty lehký tlak na pokožku. Precizními kruhovitými či spirálovitými hmaty s pomalou frekvencí uvádí tok lymfy do pohybu a pomáhá zbavit celé tělo odpadních, toxických látek a samotných otoků.

Jak lymfatické masáže fungují

Léčebná metoda pomáhá tělu zvládnout zvýšenou zátěž a aktivovat vlastní obranný systém. Lymfodrenáží dochází k odvádění odpadních látek z tkání do cév lymfatické soustavy a k likvidaci choroboplodných zárodků v mízních uzlinách. Přímý kontakt s kůží účinně působí při ošetření celulitidy a otoků. Ruční masáž je možné doplnit také přístrojovou lymfodrenáží.

Kdy masáže pomáhají

  • proti celulitidě – zlepšuje napětí kůže a tkáně, jsou odváděny odpadní látky metabolismu
  • proti migrénám při lymfodrenáži hlavy a krku – mohou být vyvolány tlakem nahromaděné lymfy
  • proti otokům - uvolňuje tkáňové napětí

Masáž zabraňuje jizevnatění a působí protizánětlivě, zvyšuje obranyschopnost organismu a podporuje pročištění organismu.

Manuální lymfodrenáž

Přístrojová lymfodrenáž