Rehabilitace po úrazech a operaci

Léčba úrazů a rehabilitace po operacích

Chcete po operaci komplexní časnou rehabilitaci? Stal se vám úraz a léčba je řešena pouze klidem?

Nabízíme vám rychlou diagnostiku úrazu ultrazvukem provedenou zkušenými lékaři a na základě diagnostiky vám sestavíme léčebný plán na míru. Klademe důraz na časný začátek léčby a především využití moderních přístupů.

Léčba úrazů se nejčastěji skládá z aplikace krevní plasmy a kolagenu, využití nejmodernějších přístrojů fyzikální terapie (Tecar, Sirio, Oscilace aj.) a lymfatickou masáží, dle stavu a úsudku lékaře i fixací postiženého kloubu ortézou či sádrovou fixací.

Při rehabilitaci po úrazech a při rekonvalescenci po operacích využíváme stejných metod k urychlení hojení, snížení bolesti a rychlému návratu do běžného života. Důležitou součástí rehabilitace je fyzioterapie, která se věnuje především návratu plné funkce poraněné/operované části těla. V pozdější fázi rehabilitace využíváme i dalších přístrojů k tréninku stability (Imoove) či cílenému posilování (Kineo systému).

Náš přístup je založen na proaktivním přístupu k léčbě zranění za využití moderních postupů a přístupů. U nedostatečné rehabilitaci po úraze či operaci se nejen prodlužuje doba léčení, ale hrozí omezení funkce poraněné/operované části těla.

Chcete:

 • Rychlou diagnostiku?
 • Brzký návrat do běžného života?
 • Neřešit problém pouze klidem?
 • Využít nejmodernější přístroje?
 • Komplexní rehabilitaci?
Kontaktujte nás zde

VÍCE O ÚRAZECH A REHABILITACI PO OPERACÍCH

Léčba poúrazových a pooperačních stavů

Nepříjemné otoky a bolesti často doprovázejí úrazy, pohmožděniny i pooperační stavy a výrazně omezují pacienty v pohybu v běžném životě i při sportu. Svěřte se do rukou našich specialistů z kliniky Barna Medical, kteří Vám za pomoci nejmodernějších metod sestaví individuální léčebný plán.

Včasná fyzioterapie urychlí regeneraci a uleví od bolesti. Stejně tak Vás ochrání před vznikem nevhodných pohybových návyků a díky tomu umožní rychlý návrat do plné zátěže.

S jakými potížemi si umíme poradit

 • Zlomeniny a stavy po dlouhodobé sádrové fixaci
 • Poranění měkkých tkání (šlachy, vazy, kloubní pouzdra)
 • Vykloubení ramenního kloubu, těžké či opakované distorze hlezenního kloubu
 • Doléčování po mnohočetných poranění
 • Pooperační stavy kolene (plastika vazů, operace menisků), ramene a kotníku
 • Komplikace po operaci páteře ad.

Jak Vás vyléčíme?

Naši specialisté z řad operatérů, rehabilitačních lékařů a fyzioterapeutů postupují ve vzájemné spolupráci podle propracovaných pooperačních a poúrazových metod na základě nejnovějších poznatků medicíny. Tým zkušených lékařů určí rychlou a přesnou diagnostiku pomocí ultrazvuku či rentgenu.

Díky komplexnímu vyšetření a našemu aktivnímu přístupu jsme Vám schopni už v akutní fázi sestavit cílenou léčbu na míru, abychom dobu Vaší rekonvalescence snížili na minimum. Během terapie využíváme nejmodernější přístroje a postupy, které patří k naprosté špičce v oblasti fyzikální medicíny. V tom se odlišujeme od ostatních pracovišť, která dávají přednost většinou jen klidové léčbě a tím prodlužují dobu hojení nebo léčení.

Naši odborníci Vám doporučí vhodnou kombinaci s lymfatickou drenáží a enzymoterapií. Celý proces léčby výrazně urychluje také nízkofrekvenční ultrazvuk SIRIO a TECAR terapie. Při TECAR terapii se pomocí hloubkové hypertermie zvyšuje energetický potenciál buněk v místě ošetření a pacient ihned pocítí úlevu od bolesti. Současně s tím se snižuje napětí v tkáni a zlepšuje prokrvení.

Výhodou je, že terapii můžeme zahájit už v den úrazu nebo den po operaci a tím podstatně zkrátíme dobu rekonvalescence.

Nejlepších výsledků u hojení natržených svalů, vazů a šlach, při odstranění jizev a srůstů dosahujeme díky léčbě krevní plazmou.

Až třicetiminutová infuze je na rozdíl od podávání tablet zcela bezpečná a nanejvýš urychluje vstřebávání do těla.

První vyšetření - co můžete očekávat?

 • Vstupní prohlídku lékařem
 • Hloubkové vyšetření a stanovení diagnózy
 • Sestavení individuálního léčebného plánu

Co Vám může nabídnout naše profesionální pracoviště

 • Vstupní prohlídku lékařem
 • Vyšetření pomocí ultrazvuku či rentgenu a stanovení diagnózy
 • Sestavení individuálního léčebného plánu